Piercing podkožný MIKRODERMAL
Čo je to dermálny piercing?
Dermálny piercing, tiež známy ako mikrodermálny piercing alebo jednobodový piercing, je piercing, ktorý leží na akomkoľvek rovnom povrchu tela a je držaný na mieste pomocou dermálnej kotvy, ktorá je inštalovaná pod kožou. Bežné piercingy majú vstupné a výstupné body pre šperky, ale pri dermálnom piercingu šperky sedia na povrchu a sú zaistené kotvou, ktorá je zaliata v dermálnej vrstve (pod dužinou). To dáva dojem, že na povrchu kože sú malé guľôčky.
Tento typ povrchového piercingu je v dnešnej dobe populárny, pretože sa dá umiestniť na takmer akýkoľvek rovný povrch tela, čo umožňuje zdobiť oblasti, ktoré sa ťažko prepichnú nadkožným piercingom.
Môžete vytvárať vzory pomocou viacerých dermis alebo môžete tiež pripevniť ornament, ktorý je obľúbený pri dermálnych piercingoch do prstov.
Dajú sa ním krásne ozdobiť aj TETOVANIA, pôsobí to veľmi efektne a zaujímavo.
Možnosti prispôsobenia sú nekonečné!
Ako sa robia dermálne piercingy?
Je tento typ úpravy tela pre vás úplne nový, zaujíma vás, ako fungujú dermálne piercingy ?
Pretože neexistuje žiadny východiskový bod, šperky vstupujú do tela a potom sa držia na mieste pomocou kotvy, ktorá sa vloží pod povrch kože. Na odstránenie malého kúska mäsa sa používame buď dermálny punch, ktorý v pokožke vytvorí malý otvor alebo ihla. Potom sa do oblasti vloží nožná alebo okrúhla dermálna kotva. Nakoniec sa šperk priskrutkuje na kotvu, alebo ho vložíme už hneď s ozdobou.
U nás v Salóne PINK robíme APLIKÁCIU pomocou DERMÁLNEHO PUNCHU. Je to skoro bez bolesti a rýchle.
Vysvetlíme vám ale obidva druhy aplikáciu pre vašu informáciu. Ak chcete si prečítajte nižšie v inštalácii.
Inštalácia dermálneho piercingu s ihlami
Inštalácia dermálneho piercingu pomocou ihly na kožu je podobná ako u iných konvenčných piercingových postupov, ale ihla namiesto diery vytvorí v koži vak typu L.
Proces:
- Miesto je vyčistené pomocou dezinfekčného roztoku.
- Táto oblasť je kvôli presnosti označená atramentom.
- Ihla sa vloží do kože a potom sa vytiahne. (Takto sa vytvorí vrecko alebo vak, do ktorého sa bude vkladať kotva.)
- Pomocou klieští vloží piercer základnú dosku kotvy do otvoru alebo vrecka, ktoré boli vytvorené skôr. Kotva je zasunutá dovnútra, kým nie je úplne pod kožou a rovnobežne s povrchom.
- Šperky sa potom naskrutkujú na hlavu skrutky. Niekedy sú šperky pripevnené pred zákrokom.
Poznámka: Použité ihly musia byť vyrobené špeciálne pre piercing alebo lekárske zákroky. Výber vhodnej veľkosti ihly závisí od umiestnenia piercingu a od anatómie pokožky klienta.
Dermálny piercing s dermálnym punchom
Keď sa dermálny prepichnutie vykoná razníkom, miešok sa vyrobí iným spôsobom.
Pri použití ihly sa vrecko vyrába oddelením kože, ale pri použití dermálneho razidla sa vrecko vyrába odstránením trochy tkaniva. Potom sa vloží základná doska, kotva a šperky.
Mikrodermálne vpichy sa častejšie uskutočňujú pomocou dermálneho razidla, pretože razník je menej bolestivý. Je to tiež bezpečnejšie ako ihla, pretože má ochranný mechanizmus, ktorý zabraňuje preniknutiu piercingu príliš hlboko do kože.
Ako držia dermálne piercingy na mieste?
Dermálna kotva má základňu, ktorá drží šperky v 90-stupňovom uhle. Táto základňa má v sebe otvory (niektoré malé a iné veľké). Keď je kotva umiestnená pod povrchom dermy, pokožka sa začne okolo kotvy hojiť a nová pokožka prerastie cez otvor a pripevní sa k pokožke na druhej strane. Pretože pokožka prerastá cez otvor, kotva by mala zostať na svojom mieste bez toho, aby sa vykĺbila.
Riziko migrácie a odmietnutia
Zo všetkých typov piercingu sú najviac náchylné na migráciu a nakoniec na odmietnutie dermálne piercingy. To znamená, že predtým, ako pokožka môže prerásť okolo šperkov, sa telo bude proti tomuto „cudziemu predmetu“ brániť zatlačením šperkov bližšie k povrchu pokožky, až kým nebudú úplne odstránené.
Dermálne implantáty majú vysoké riziko odmietnutia, pretože nemôžu preniknúť hlboko do kože. Čím menej kože bude mať šperk na svojom mieste, tým väčšia bude šanca, že ho telo vytlačí.
Ako udržať dermálny piercing na mieste?
Bohužiaľ, telá niektorých ľudí odmietnu všetko, takže ak narazíte na odmietnutie, je pravdepodobné, že sa to stane znova.
My používame titánové kotvy, ktoré sú pre telo najprijateľnejšie. Tým znižujeme riziko. Vy sa musíte príkladne starať o váš piercing. Dávať veľký pozor , aby ste si ho nezachytili, nevytrhli a neposunuli. Ak sa to stane, je pravdepodobné, že sa vám šperk začne posúvať na povrch a to je už nezvratné, bude sa musieť vybrať. Nakritickejšie sú prvé 2 týždne.
Väčšinou sú naši zákazníci starostlivý, a máme dobré skúsenosti, že šperky im zostanú na mieste. Buďte jedným z nich, ak sa rozhodnete pre mikrodelmal, tak pristupujte zodpovedne aj k jeho starostlivosti. Stane sa peknou ozdobou, ktorá vám bude robiť radosť a spraví vás výnimočným.
Typy mikrodermálnych šperkov
- Dermálne kotvy: Existujú dva typy dermálnych kotiev. Existuje kožná kotva s plochými nohami a odroda so zaoblenou základňou. Ten s chodidlom je bezpečnejší, pretože chodidlo je sklonené, takže je menej pravdepodobné, že vyskočí priamo z vašej pokožky
- Kožné topy: Jedná sa o šperky, ktoré sú priskrutkované na vrchu kotvy. To sa dá zmeniť. Mikrodermálny čap za vás piercer zvyčajne zaskrutkuje a odskrutkuje, pretože to vyžaduje starostlivé manévrovanie. Ak nechcete mať problémy s videním piercera zakaždým, keď chcete zmenu, skúste si zaobstarať magnetický top.
- Činky: Mikro činky sú preferované pre povrchové piercingy, ktoré majú vstupný a výstupný bod na povrchu kože.
- Skin Divers: Kožný potápač má špičkovú základňu a na vrchu šperky. Ak chcete vpichnúť implantát, urobte pomocou biopsie punč, aby vytvoril vak, na ktorom bude základňa sedieť. Akonáhle sa pokožka zahojí, šperky sa nedajú vymeniť.
Kovy:
- Titán alebo eloxovaný titán: Toto je najbezpečnejšia voľba pre ľudí s citlivou pokožkou. Je najmenej pravdepodobné, že spôsobí podráždenie. Anodizovaný titán je akýkoľvek kov, ktorý je potiahnutý titánom.
- Nerezová oceľ chirurgickej kvality: Toto je najobľúbenejší materiál používaný na zdobenie tela. Je to bezpečné, ale existuje šanca, že to môže spôsobiť podráždenie.
- Niób: Rovnako ako titán je niób hypoalergénny a nekorozívny.
Čas liečenia
Doba hojenia je jeden až tri mesiace, v závislosti od miesta však môže trvať dlhšie. Počas tejto doby je dôležité chrániť piercing pred stiahnutím, pohybom okolo alebo náhodným odstránením. Piercing sa môže zachytiť na oblečení alebo uterákoch, takže pri sušení tela musíte postupovať opatrne. Mali by ste sa vyhnúť látkam s malými otvormi.
Následná starostlivosť
- Ak máte miesto s piercingom vystavené prachu, nachádzate sa v nečistom prostredí, alebo je to miesto vystavené nadmernému treniu, tak si ho prelepte v tom čase leukoplastom alebo obväzom.
- Oblasť je potrebné čistiť pomocou domáceho roztoku morskej soli dvakrát denne. Jednu čajovú lyžičku morskej soli rozpustite v jednej šálke teplej, najlepšie prevarenej vody a čistým vatovým tampónom namočte dané miesto. Roztok môžete tiež nastriekať na piercing. Miesto jemne osušte handričkou alebo papierovou utierkou, pomocou tampónu, alebo vatovou tyčinkou. Pri každom čistení piercingu je potrebné použiť nový, hromadiť nečistoty a baktérie, ktoré spôsobia infekciu.Môžete použiť dezinfekčnú vodičku v prípade podozrenia zápalu, čo najmenej alkoholovú, napríklad sopftasept, ten používame a predávame aj my v salóne.
- Nepoužívajte mydlá, pretože sušia. Je v poriadku, ak sa mydlová voda dostane na piercing v sprche, ale neaplikujte mydlo priamo na oblasť.
- Každú chvíľu môžete vatovým tampónom napustiť trochu zriedeného oleja z čajovníka. Olej z čajovníkového oleja je prirodzene protiplesňový a antibakteriálny, ale nepoužívajte ho nadmerne, pretože môže veľmi vysušiť.
- Krustovanie je normálne. Nemali by ste ho vyberať alebo sa ho pokúšať násilím odstrániť. Jednoducho ho vyčistite pomocou soľného roztoku, aby oblasť bola bez baktérií.
- Postupujte opatrne podľa týchto pokynov, aby ste skrátili čas hojenia. Ak ste neopatrní, spôsobíte infekciu, ktorá predĺži proces hojenia.
Zmena kožného piercingu
Mali by ste si nechať zmeniť piercing profesionálnym piercerom, je však možné urobiť to aj sami. Hlavné je uvedomiť si, že sila môže posunúť kotvu a spôsobiť jej uvoľnenie. Robíte to na svoje vlastné riziko!
- Miesto sterilizujte.
- Prstami alebo kliešťami odskrutkujte hornú časť (tip: ľavú uvoľnenú odskrutkujte).
- Ak sa základňa kotvy pohybuje, držte ju pomocou držiaka kotvy.
- Zaskrutkujte nový vrch kotvy (tentokrát zaskrutkujte doprava).
- Miesto očistite soľným roztokom a jemne osušte.
Odstránenie dermálneho piercingu
Ak chcete odstrániť dermálny piercing, mali by ste dostať pomoc od profesionálneho piercera. Neodstraňujte ho svojpomocne doma.
Existujú dva spôsoby odstránenia:
- Plocha piercingu je jemne vmasírovaná, aby sa piercing vytlačil z jeho miesta. Priebojník vytočí kotvu tak, aby rozbila pokožku a umožnila jej odstránenie.
- Ak je piercing starý, môže byť jeho odstránenie náročnejšie, pretože na ploche platničky mohli vyrásť tkanivá. V takom prípade sa urobí malý rez skalpelom a jeho vytiahnutie pomocou pinzety. Na minimalizáciu bolesti sa môžu použiť anestetiká.Môžete navštíviť aj chirurga.
Samozrejme každý piercing môže prinášať aj svoje riziká.Máme dobré skúsenosti, že ak sa srávne staráte a ošetrujete sa dobre a rýchlo zahoja. Ale keď ich minimalizujete, a staráte sa, stať sa môže. Tak vám pre istotu prinášame aj tieto informácie.
Riziká prepichnutia cez pokožku
- Poškodenie tkanív: Primárnym rizikom dermálneho piercingu je poškodenie tkaniva, najmä ak piercing robí iná osoba ako profesionálny odborník na úpravu tela. Kožná vrstva obsahuje nervy a krvné cievy, ktoré sa môžu poškodiť, ak piercing nie je správne nainštalovaný. Ak je piercing nainštalovaný príliš hlboko v koži, môže pritiahnuť vrstvy pokožky k sebe, čo spôsobí zapustenie. Ak je piercing príliš plytký, môže migrovať. Počas hojenia je dôležité zabrániť krúteniu alebo potiahnutiu implantátu alebo jeho zachyteniu do oblečenia alebo uterákov.
- Infekcia: Infekcia sa môže stať, keď piercing nie je pravidelne čistený. alebo ak si laicky spravil v domácom prostredi. Nedoporučujeme to a radšej sa zverte do rúk odborníkom a profesionálom. Medzi príznaky infekcie patrí zápal okolia, začervenanie, vyrážka, hnis alebo bolesť. Ak sa u vás vyskytnú tieto príznaky, ihneď sa obráťte na svojho lekára. Môžu sa podať antibiotiká.
- Hypergranulácia: Toto je červená hrčka, ktorá sa objaví okolo fistuly (diera v koži, kde sú umiestnené šperky). Hypergranulácia nastáva, keď sú šperky príliš tesné alebo je na oblasť vyvíjaný príliš veľký tlak. Piercing príliš nezakrývajte; nechaj to dýchať. Ak sa váš povrchový piercing nachádza v oblasti, kde nosíte tesné oblečenie (napríklad oblasť okolo opaskov), noste voľnejšie oblečenie. Niekedy môže byť príčinou aj pevne priskrutkovaná vrchná časť kotvy. Ak máte podozrenie, že je vrchná doska príliš pevne priskrutkovaná, vráťte sa späť k prepichnutiu a požiadajte ho, aby ho uvoľnil. Nepokúšajte sa to uvoľniť sami, kým sa stále liečite.
- Zjazvenie: Ak odstránite šperky alebo sú odmietnuté, môžu sa v okolí vyskytnúť jazvy. Aby ste obmedzili zjazvenie, udržiavajte oblasť čistú a zvlhčujte ju jemným olejom, ako je jojobový olej. Ak už došlo k hlbokému a trvalému zjazveniu, je možné minimalizovať výskyt jaziev pomocou dermálnych výplní s kyselinou hyalurónovou, ktoré podáva autorizovaný odborník.